top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

30 lat minęło od tragicznych wydarzeń związanych z pacyfikacją kopalni „Wujek”. Z tej okazji 18 listopada uczniowie naszej szkoły z klasy szóstej razem z nauczycielem historii uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Załężu. FOTO

Obejrzeliśmy film pt. „Czarne serca”, który prezentuje wydarzenia z 1981 roku w kopalni „Wujek” oraz wspomina o dziewięciu górnikach, którzy wtedy tragicznie zginęli.
 
Oglądaliśmy okolicznościowe medale oraz pamiątki z tamtych czasów, kopie protokołów z przesłuchań internowanych robotników. Gośćmi byli także internowani w tamtych czasach ludzie. To wzruszające spotkanie zakończył koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego.
Tekst B. Kurzak

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.