top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W naszym otoczeniu cichutko, niezauważone przez nikogo żyją nieuleczalnie chore dzieci. Wiele z nich jest otoczone opieką i miłością swoich rodziców w swoich domach ale wiele z nich ze względu na niemożliwość zapewnienia im opieki przez najbliższych musi przebywać w hospicjach.

Wszystkie te dzieci są objęte specjalistyczną opieką oraz czułym sercem wolontariuszy, którzy wszystkimi siłami pragną  wspierać rodziny w ciężkich dla Nich chwilach. FOTO

W piątek mieliśmy okazję poznać kilkoro takich dzieci, które mimo ciężkich chrób nie poddają się, nie znają ograniczeń, próbują pokonać słabości swoich chorych ciał i żyć tak jak ich zdrowi rówieśnicy. Nie poznaliśmy ich osobiście, bo nie było to możliwe. Opowiedział nam o nich pan Paweł Zioło, psycholog, który przybył do nas ze Śląskiego Hospicjum Domowego.

Dzieci klas młodszych dowiedziały się o działalnosci Hospicjum dzięki pszczółce, która w ciekawy sposób przybliżyła im trudne terminy: hospicjum i wolontariusz. W prelekcji brały również udział klasy IV-VI, które żywo reagowały na nieszczęścia swoich rówieśników.

Za kilka miesięcy zakwitną posadzone przez nas żonkile i wtedy będziemy mogli pokazać naszą wrażliwość na cierpienie innych przez udział  w kwestowaniu na rzecz Hospicjum. "Chcemy dodawać życia dniom, nawet jeśli dni nie można już dodać do życia"  - pisze na swojej stronie internetowej fundacja Śląskie Hospicjum dla dzieci.

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.