Karnawał, zapusty - okres zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu i oczekiwania na Wielkanoc (Wikipedia)

Jako, że do Wielkiego Postu jeszcze daleko, 18 stycznia szkolne bale zapoczątkowali wychowankowie świetlicy szkolnej. Jak co roku przybyli bardzo licznie. Świetlica ledwo mogła ich pomieścić. Jeden strój ładniejszy był od drugiego, a te makijaże… Dziewczęta wyglądały jak dorosłe pannice. FOTO

Niestety wychowawcom nie udało się wprowadzić nowych zabaw i pląsów. Dzieci domagały się dobrze znanych numerów, przy których zawsze dobrze się bawią. Tańczyły więc z miotłą, na gazecie, z balonami, no i oczywiście popisywały się szybkością w zabawie z krzesłami.

Nie trzeba nadmieniać, że według dzieci zabawa trwała za krótko i mogłaby mieć miejsce przynajmniej raz na tydzień. No cóż, kolejny bal karnawałowy na świetlicy za rok, jednak aby was pocieszyć przypominam, że szkolny bal już niedługo… 14 lutego. Zapraszamy…