top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W dniu 7 marca klasa IV brała udział w zajęciach edukacyjnych nt. „Zagrożenia w sieci Internet” zorganizowanych przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach. Uczniowie wzbogacili swoją wiedzę w wiele przydatnych wiadomości oraz uzyskali odpowiedzi na wiele pytań.
 
Pracując z komputerami i śledząc historyjkę o  Mikołaju i Ani oraz ich przygodzie z Internetem dowiedzieli się, że:
1. Poznanej w sieci osobie nie należy podawać imienia, nazwiska, adresu, wieku i innych informacji, które pozwoliłyby na zidentyfikowanie naszej osoby,
2. Informacje, zdjęcia, rysunki publikowane w Internecie są oglądane przez wiele osób, dlatego jeśli publikujemy zdjęcie, które do nas nie należy trzeba spytać o zgodę na publikacje osobę zainteresowaną.
3. Hasło, którym się posługujemy powinno być łatwe do zapamiętania dla nas, ale trudne do rozszyfrowania przez obcych.
4. Komputer należy chronić za pomocą programów i zapór antywirusowych.  
5. Nie otwieramy poczty, której nadawcy nie znamy, informacje zawarte w załącznikach mogą zawirusować nasz komputer.
6. Jeśli kopiujemy zdjęcia ze stron internetowych należy podać ich źródło.
7. Nie powinniśmy kopiować filmów i udostępniać ich innym, jest to przestępstwo.
 
Zajęcia wzbogacone zostały przez pracownika Wydziału Edukacji Regionalnej, który opowiedział uczniom o historii książki, zachęcając jednocześnie wszystkich do czytania. Dzieci śledziły dzieje książki od malowideł na ścianach sprzed 16 000 lat aż do książki pisanej na papierze z czasów Średniowiecza.

 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.