top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W klasie III już drugi rok realizowana jest innowacja pedagogiczna „ Bawimy się w teatr”. W ramach niej w dniu 27 października 2009r odwiedziliśmy Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach, aby obejrzeć wystawę zatytułowaną “... gry wyobraźni... za parawanem teatru lalek”.

Zobaczyliśmy lalki, kukiełki i rekwizyty z przedstawień zrealizowanych w ostatnim dziesięcioleciu w Śląskim Teatrze Lalki i Aktora Ateneum w Katowicach. Wśród znakomitych realizacji Teatru Ateneum można było zobaczyć m.in. zachowane fragmenty scenografii Jerzego Zitzmana do opowieści „O Medyku Feliksie”, Romana Kalarusa do „Kowala”, Evy Farkašovej do „Przypowieści o szczęściu” i wielu innych wybitnych scenografów związanych z katowickim teatrem o prawie siedemdziesięcioletniej już tradycji..


Po obejrzeniu ekspozycji uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej Od pacynki do maski. Tajemnice teatru lalek. Zobaczyliśmy pokaz wybranych fragmentów spektakli, poznaliśmy różne rodzaje lalek i przestrzeni scenicznych. Sami ożywialiśmy lalki. W grupach tworzyliśmy krótkie przedstawienie, do którego użyliśmy koperty i kawałek niebieskiego płótna. Byliśmy wtedy rybami i ptakami.

Nie mieliśmy kłopotów z animacją pacynek, bo podczas przedstawień, które przygotowywaliśmy w ubiegłym roku, z takimi lalkami mieliśmy już do czynienia. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały. Częste ochy i achy oraz zaangażowanie uczniów w trakcie zajęć, świadczyły o tym, że warto było tam przyjść.

 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.