2 listopada roku zrealizowany został apel pod tytułem „STOP UZALEŻNIENIOM”. Motywem przewodnim tego apelu było szukanie pomocy. Przedstawione były instytucje i osoby, które mogą pomóc w walce z uzależnieniem.

Ważnym punktem było też podkreślenie tego, że uzależnienie to nie tylko alkohol, narkotyki i papierosy. Wśród młodzieży bardzo często zauważane jest uzależnienie od gier komputerowych i internetu. Uczniowie zaprezentowali alternatywne metody spędzania wolnego czasu: sport, taniec, zajęcia plastyczne czy muzyczne.

Jeżeli dziecko posiada zainteresowania jest mniej narażone na kontakty z uzależnieniami. FOTO