W październiku szkoła przystąpiła do programu „Szkoła z prawami dziecka”, którego organizatorem jest UNICEF. Program realizowany jest przez cały semestr pierwszy w roku szkolnym 2009/2010.

W dniu 20.11.2009r. uczniowie uczęszczający do świetlicy wraz z wychowawcą pania Martą Bruczyńską przygotowali  apel dotyczący praw dziecka oraz Konwencji Praw Dziecka. Poprzedzony został pokazem czterech krótkich filmów animowanych udostępnionych przez UNICEF.

Tematyką filmów było: „Prawo do edukacji”, „Prawo do tożsamości” , „Prawo do wychowania w rodzinie”, „Dobro dziecka cel najwyższy”.  FOTO