Rok 2009 został ogłoszony Rokiem Słowackiego, a ponieważ Juliusz Słowacki jest patronem naszej szkoły postanowiliśmy poszerzyć nasze wiadomości na jego temat. Od początku roku szkolnego 2009/2010 przypominamy sobie tego wspaniałego poetę doby romantyzmu oraz jego bogaty dorobek.

Wspominaliśmy go podczas apeli oraz akademii poświeconej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski - 11 listopada.

Do programu obchodów należą również:
1. Konkurs gazetek ściennych w klasach, których bohaterem jest nasz patron. FOTO
2. Konkurs plastyczny nt. "Juliusz Słowacki - patron naszej szkoły". Regulamin konkursu   Prace konkursowe
3. Prezentacja multimedialna, w której wezmą udział wszyscy uczniowie. FOTO
4. 24.XI.2009 - Biesiada literacka OPIS i FOTO