W zeszłym roku szkolnym uczniowie klas trzecich brali udział  w projekcie Nowe Legendy Miejskie . Dwie uczennice obecnie klasy IV: Magdalena Goj  i Patrycja Malinowska  zostały zaproszone na spotkanie do CSW Kronika w Bytomiu, na którym przeczytały swe legendy wzbudzając aplauz publiczności. FOTO

Impreza promująca Nowe Legendy Śląskie odbyła się 4 grudnia 2009 r w godzinach wieczornych ,o prócz poznania wybranych  legend  uczestnicy mogli obejrzeć filmy powstałe w  oparciu o dziecięcą twórczość.

Opiekunowie Patrycja Matyszczak i Grażyna Nędzi dbały o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie dziewczynek, być może w przyszłości  powieściopisarek o światowej sławie.