top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  24 listopada 2009 r. w „Biesiadzie literackiej” poświęconej życiu i twórczości naszego Patrona - JuliuszaSłowackiego. Organizatorem  był Miejski Dom Kultury „Zawodzie” w Katowicach przy współudziale Europejskiej Rodziny Szkół im. Juliusza Słowackiego, Gimnazjum nr 14 w Katowicach, Śląskiego Oddziału Towarzystwa Kultury Teatralnej w Katowicach, Regionalnego Ośrodka Kultury w Katowicach.  Impreza ta, wpisała się w harmonogram obchodów Roku Juliusza Słowackiego w naszej szkole. FOTO

Nasi uczniowie byli najmłodszymi uczestnikami „Biesiady literackiej”  i wypadli równie dobrze jak ich starsi koledzy. Sami mogli podziwiać: laureatów konkursu recytatorskiego, uczniów Liceum im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie z ich programem Kawiarenki Literackiej pt.”Wspomnienie Krzemieńca” oraz młodzież z Gimnazjum im. Juliusza Słowackiego nr 14 w Katowicach w spektaklu „Balladyna na wesoło”.

Nasi czwartoklasiści zaprezentowali zaproszonym krótki program słowno - muzyczny, a prace naszych uczniów z klasy IV i V  zostały zaprezentowane obok prac konkursowych. Nasz występ spotkał się z ciepłym przyjęciem.

Uczniowie godnie reprezentowali szkołę. Wsparcia i pomocy na imprezie udzieliła im pani dyrektor - mgr Halina Wiencek-Kipka ,opiekun - Grażyna Nędzi oraz ich rodzice. Kiedy emocje opadły mogli w przyjaznej atmosferze, delektując się poczęstunkiem, zdobywać wiedzę  i poszerzać swe horyzonty. W nagrodę za swą pracę i zaangażowanie otrzymali słodki upominek oraz zostali wyróżnieni na forum klasy i szkoły .

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.