W dniu 22 kwietnia, jak co roku w tym czasie, obchodziliśmy międzynarodowy Dzień Ziemi. Nasza szkoła, podobnie jak cała Polska świętuje ten dzień już po raz dwudziesty.

Tegoroczne hasło „Różnorodność w nas - bioróżnorodność wokół nas” kieruje naszą uwagę w stronę otaczającego nas, ale niestety coraz mniej różnorodnego świata roślin i zwierząt.

Na akademii, która zgromadziła całą społeczność szkoły, prowadzący przypomnieli tak ważne terminy jak: segregacja odpadów, recykling, dziura ozonowa.

Przypomnieli o konieczności dbania o czystość najbliższego środowiska oraz tegoroczne hasło, znane już uczniom z lekcji.

Nasze pierwszaki przedstawiły inscenizację „W zielonym lesie”, a chór uświetnił całą uroczystość pięknymi piosenkami.

Nie zabrakło również nagród, które zostały wręczone za zbiórkę makulatury, zużytych baterii oraz za udział w konkursie wiedzy ekologicznej. FOTO