top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

 Kalendarium zajęć i akcji w ramach "Szkoły promującej zdrowie"

 

Maj 2019


22.05.2019 Na poniedziałkowym apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Konkurs zorganizowało Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe ,,Jędruś" w Katowicach, a jego przedstawiciele wręczyli nagrody laureatom.
21.05.2019 Świetliczaki sadziły sadzonki kwiatów w naszym ogrodzie szkolnym. Wszyscy bardzo dobrze się bawili co można zobaczyć na zdjęciach. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze kwiaty.
20-21.05.2019
W tych dniach klasy II i III wybrały się na wycieczkę krajoznawczą do Węgierskiej Górki. Dzieci poznawały okolicę, podziwiały beskidzkie krajobrazy oraz wzięły udział w lekcji przyrody zorganizowanej przez Nadleśnictwo Węgierska Górka. Czas spędzony aktywnie na łonie przyrody na pewno korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie uczestników wycieczki. Wspólny wyjazd sprzyja również integracji grupy i uczy samodzielności.
16.05.2019
Dzisiaj dzieci ze świetlicy posadziły nowe drzewka na placu szkolnym. Będą musiały o nie dbać, dopóki nie urosną - podlewać i pilnować, żeby nikt ich nie zniszczył.
13.05.2019 Klasa I B przygotowała apel pod hasłem "Dbaj o zdrowie!". Pierwszaki przypomniały wszystkim zasady zdrowego trybu życia oraz radziły, co robić, aby nie zachorować.
06.05.2019
Odbyła się już druga wycieczka w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego pod nazwą "Przyszłość należy do nas, czyli jak pokierować swoją edukacją". Tym razem byliśmy w zamku w Mosznej siedzibie szkoły Harrego Pottera w Polsce.

Marzec 2019

28.03.2019
Robimy wiosenne kanapki z pasta z twarozka i zielona cebulką

18.03.2019 Uczniowie klasy 3 odwiedzili Straż Pożarną w Katowicach. Zwiedzili najważniejsze obiekty i zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków. Dzieci przypomniały sobie jak należy wzywać straż pożarną oraz najważniejsze numery alarmowe.
14.03.2019
Jak co roku zaprosiliśmy do nas dzieci z załęskich przedszkoli. Przybyły na organizowaną przez naszą szkołę Olimpiadę Przedszkolaków. Impreza rozpoczęła się prezentacją multimedialną na temat igrzysk olimpijskich - ich historii, idei oraz symboli. Następnie odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk z wprowadzeniem flagi i znicza olimpijskiego i odegraniem hymnu. Gdy Olimpiada Przedszkolaka 2019 została oficjalnie otwarta, po rozgrzewce można było już przystąpić do konkurencji sprawnościowych. A były to m.in. : bieg z przekazywaniem piłki, rzuty woreczkami do celu, biegi przez płotki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zawodach, każdy chciał jak najszybciej dobiec do mety i zdobyć punkty dla swojej drużyny.

W przerwie uczniowie naszej szkoły: Igor Kuźnik z klasy IV i Kuba Kuźnik z klasy I B zaprezentowali swoje umiejętności w judo. Na zakończenie igrzysk przedszkola zostały nagrodzone pucharami za zdobycie mistrzostwa sportowego, a każdy ich uczestnik stanął na najwyższym stopniu podium i dostał pamiątkowy dyplom.  Pamiątkowe puchary dla przedszkoli ufundował Urząd Miasta Katowice, a nagrody Rada Jednostki Pomocniczej nr 7. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły i będą mile wspominać naszą szkołę.
01.03.2019 Od lat realizujemy w naszej szkole program "Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka", w którym dzieci wraz z policyjną maskotką uczą się bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.

Luty 2019

26.02.2019 W drugim półroczu proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów. U nas nikt się nie nudzi!
09.02.2018
Promocja zdrowych i bezpiecznych ferii (foto01, foto02, foto03)
08.02.2019
Dzisiaj odbył się apel poświęcony bezpiecznym feriom zimowym, które właśnie rozpoczynamy.Apel przygotowała klasa druga, która przypomniała nam kilka ważnych zasad zabaw zimowych.
08.02.2019
W ramach akcji "Marzycielska Poczta" dzieci z klas pierwszych pomagały sześcioletniemu Pawełkowi, który choruje na glejaka nerwu wzrokowego. Uczniowie bardzo przejęli się losem chłopca i wykonali dla niego piękne rysunki. Do rysunków został dołączony list podpisany przez panią dyrektor, nauczycieli i uczniów, a całość została wysłana do chłopca.
07.02.2019 FERIE Z KSIĄŻKĄ FERIE Z KSIĄŻKĄ Drodzy uczniowie, ferie mogą być ciekawe i interesujące z książką.! Przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania. Książka to relaks, odpoczynek rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzenie wyobraźni. W ramach akcji „Ferie z książką” biblioteka szkolna proponuje książki do czytania zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. „Góry” nowych książek czekają już na Was na oznaczonych półkach. Na czas ferii można wypożyczyć więcej książek niż zazwyczaj. Serdecznie zapraszam w piątek do biblioteki. Każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie.
07.02.2019
Uczniowie naszej szkoły brali udziała w tym wydarzeniu - po raz drugi nasi siatkarze wzięli udział w akcji "Zagraj w Spodku".
07.02.2019
Podczas zajęć prozdrowotnych rozmawialiśmy w tym tygodniu o układzie ruchu. Nazywaliśmy poszczególne kości, rozmawialiśmy o tym, jak dbać o swój kręgosłup. Wykonaliśmy też pracę techniczną - śmieszne kościotrupy.
06.02.2019 Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Najpierw bawiły się klasy młodsze, następnie starsi uczniowie. Wspólne tańce i zabawy sprawiły wszystkim wiele radości!

Styczeń 2019
29.01.2019 Wczoraj odbył się apel przygotowany przez klasę piątą na temat bezpieczeństwa w Internecie.
27.01.2019
Uwaga na wirusy. Zabiepieczamy sie przed chorobą.
22.01.2019
W dniu ich święta zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas I - III.
13.01.2019
Skutki zbyt wczesnego dostępu do smartfonów i tabletów.
07.01.2019
Klasa IV z p. Martą Rogocz-Słońską rozpoczęła cykl lekcji wychowawczych pt. "Pokaż nam swój talent". Mamy zdolnych uczniów, prawda?
07.01.2019
Dzisiaj klasa druga zajęcia wychowania fizycznego spędziła na boisku szkolnym korzystając z bardzo korzystnych warunków pogodowych. Dzieci wreszcie mogły wyszaleć się na śniegu. Zabawa była bardzo udana. Może to jeszcze powtórzymy?

Grudzień 2018
22.12.2018 Wycieczka realizowana w ramach projektu "Przyszłość należy do nas, czyli jak pokierować swoją edukacją “ współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Uczniowie będący uczestnikami projektu byli w Chęcinach niedaleko Kielc w Centrum Nauki " Leonarda da Vinci" oraz Dworze Starostów Chęcińskich gdzie zjedli pyszny obiad a w ogrodach odbyły się zabawy na śniegu.
07.12.2018
W tym tygodniu w świetlicy rozmawialiśmy o powietrzu i smogu. Przy okazji dzieci zapoznały się z mechanizmem oddychania i wykonały model płuc.

Listopad 2018
26.11.2018 „Szczyt Klimatyczny w Katowicach – konkurs plastyczny”. W tym roku Miasto Katowice po raz pierwszy zostaje gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ – COP24. Z tej okazji uczniowie miejskich szkół podstawowych i średnich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przygotowaniu prezentów dla delegatów państw członkowskich ONZ, którzy w grudniu odwiedzą miasto. Prezenty będą miały formę plastyczną, przestrzenną. Zostaną przygotowane własnoręcznie przez kilkuosobowe zespoły uczniów z każdej z katowickich szkół publicznych. W Miejskim Domu Kultury "Koszutka" odbyło się losowanie krajów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Wiktoria Pawlak, która wylosowała Kubę.

Uczennice naszej szkoły: Roksana Mojak z klasy V, Oliwia Dziwosz z klasy VI, Wiktoria Pawlak z klasy VI i Angelika Mateja z klasy VIIA pod opieką pani Barbary Kurzak – Kawki przygotowały obraz na płótnie – upominek dla przedstawicieli Kuby, którzy uczestniczyć będą na Szczycie Klimatycznym w Katowicach. 26 listopada odbył się wernisaż wystawy przygotowanych przez uczniów katowickich szkół prac plastycznych. Prace można oglądać do 2 grudnia na wystawie w Galerii Teatru Korez przy placu Sejmu Śląskiego 2.
25.11.2018
PEŁNA MOBILIZACJA! Możemy zdobyć CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA dla Załęża! Musimy tylko dostać się do pierwszej setki w rankingu wniosków. Zgłoszona
lokalizacja czujnika to ul. Gliwicka 150 - blisko naszej szkoły. Skoro dają, to bierzmy, trzeba tylko solidarnie o to zawalczyć
24.11.2018 Osiemnaście śmiałków wyruszyło na dwudniową wycieczkę do Węgierskiej Górki
14.11.2018
13 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w szachach. Spośród naszych szachistów najlepszy wynik osiągnęła Julia, która odniosła zwycięstwo w swojej grupie, za co otrzymała puchar. Pozostali zawodnicy uzyskali następujące rezultaty w grupach: Matylda - 4 miejsce, Szymon - 17 miejsce, Igor - 5 miejsce, Oskar - 16 miejsce, Rafał - 36 miejsce. Gratulujemy!
12.11.2018
Śniadanie daje moc w klasie I A
08.11.2018
- Dzień 8. listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (pdfpdf). Jako Szkoła Promująca Zdrowie, w tym dniu bierzemy udział w akcji Śniadanie Daje Moc!  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  W Dniu "Śniadanie Daje Moc" wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy zdrowe drugie śniadanie. Było pyszne! Przypomnieliśmy o 12 zasadach zdrowego odżywiania (pdfpdf)

 

Październik 2018
10.10.2018 - Pierwszaki odwiedziły dziś salę zabaw "Świat Dory". Była to świetna okazja do zabawy i integracji uczniów. Dzieci mogą tutaj skakać i biegać, w labiryntach wspinać się po schodkach i linkach, przeczołgiwać tunelami, zjeżdżać z różnego rodzaju zjeżdżalni, np. saneczkami. Jest też basen z kolorowymi piłeczkami i trampolina. Zajęcia sportowe i rekreacyjne to żywioł dzieci!
06.10.2018 -
W ramach zajęć "Nie nudzę się w sobotę" grupa dzieci odwiedziła "GEO sferę" w Jaworznie.
02.10.2018
- Dziesięć Przykazań Lekkiego Tornistra  - Informujemy rodziców jak zadbać, aby tornister dziecka nie był zbyt ciężki, a kręgosłup narażony na przeciążenia. Dbamy o zdrowe kręgosłupy dzieci!

Wrzesień 2018

26.09.2018 - Klasa II na wycieczce u pszczelarza.
24.09.2018 - Poniedziałkowy apel poświęcony akcji "Sprzątanie Świata".
22.09.2018 - 4. Dni Energii Katowice. Wycieczka do oczyszczalni ścieków Gigablok. Zajęcia z cyklu "Nie nudzę się w sobotę".
22.09.2018 - Weekendowa wycieczka w góry. Tym razem zdobyliśmy Soszów.
21.09.2018 - Sprzątanie Świata. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tym razem zbieraliśmy śmieci w Parku Śląskim, a klasy pierwsze na terenie wokół szkoły. Było sporo pracy, ale przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonałych humorach.
16.09.2018 - W sobotę odbył się piknik z okazji Dni Załęża, na którym również występowali uczniowie z naszej szkoły. Zajęliśmy też II miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta.
14.09.2018 - Spotkanie pierwszaków z policjantami na temat bezpiecznej drogi do szkoły. na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Oprócz uczestnictwa w pogadance dzieci miały też ćwiczenia praktyczne na przejściu dla pieszych.
10.09.2018 - Rozpoczynamy zajęcia w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego.Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.