W terminie od 4 do 18 maja uczniowie klas trzecich  przebywali na „zielonej szkole „ w Rowach.  Dla wielu dzieci był to pierwszy, samodzielny wyjazd bez rodziców podczas którego wykazali się samodzielnością i zaradnością. Trzecioklasiści zdali ten egzamin celująco!

Oprócz codziennych zajęć edukacyjno-wychowawczych, spacerów brzegiem morza oraz zabaw na plaży uczniowie wzięli udział w wielu wycieczkach np.:
- do Słowińskiego Parku Narodowego, gdzie dzieci zwiedziły Muzeum w Smołdzinie oglądając okazy zwierząt i roślinność tego terenu. Następnie odbyły spacer po ruchomych, piaszczystych wydmach.
- do Ustki, podczas której zwiedziły miasto i odbyły rejs prawdziwym statkiem pirackim.  Odwiedziły Dolinę Charlotty z bajkową krainą i min zoo.
- do pracowni bursztynów w Słupsku, gdzie dowiedziały się  jak powstaje bursztyn oraz jakie są jego zalety i właściwości.
- w pieszej wycieczce krajoznawczej nad Jezioro Gardno oraz na klifowe wybrzeże.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do parku wodnego w Redzikowie, w którym wszyscy świetnie się bawili.