„Często dar jest niewielki, ale skutek z niego ogromny” . powiedział cztery wieki przed naszą erą filozof rzymski  Seneka
Już po raz czwarty, czyli od początku zaistnienia akcji w naszym mieście przedstawiciele naszej szkoły brali udział w uroczystym zakończeniu tegorocznej edycji programu Pola Nadziei. Nasza pomoc chorym nieuleczalnie dzieciom nie była może bardzo duża, ale mamy nadzieję, że nazbierane w kweście pieniądze rozjaśniły twarz, choć jednemu podopiecznemu Hospicjum.

Uroczyste zakończenie tegorocznej akcji, tak jak w poprzednim roku, odbyło się w ogrodzie Miejskiego Przedszkola nr 39 w Katowicach. Przybyli na nie przedstawiciele prawie 22 szkół i przedszkoli, którzy odbierali nagrody zdobyte w konkursach organizowanych przez Hospicjum.
Pogoda dopisała, więc występy przemiłych przedszkolaków, pokazy tańców nowoczesnych i śląskich, pokaz kapeluszy oraz występy solowe mogliśmy oglądać pod gołym niebem.
W międzyczasie dzieci bawiły się na dmuchańcach, raczyły się słodyczami, cukrową watą i kiełbaskami.

Dzięki akcji uczniowie naszej szkoły poznali ideę pomocy dzieciom i stali się wrażliwsi na nieszczęście innych, a dzięki uczestnictwu w konkursach otrzymali wiele pięknych nagród.
Już teraz możemy śmiało opowiedzieć - piąta edycja akcji nie odbędzie się bez SP 22 .