"Zbiórka dla Burka" to międzyszkolny turniej organizowany od lat przez Pałac Młodzieży w Katowicach, w którym swój udział zgłosiła również nasza szkoła. 8 października przedstawiciele Samorzadu Szkolnego wraz z opiekunem nawiązali współpracę ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Milowickiej w Katowicach.

Uczniowie zwiedzili schronisko, dowiadując się równocześnie o potrzebach zwierząt.  Obecnie znajduje się w nim  około 120 bezdomnych psów, które zamknięte w klatkach czekają na adopcję. Oglądaliśmy nie tylko te biedne, ale kochane przez pracowników psy, ale również dziesiatki piszczących i syczących kotków w różnym wieku. Aby wyżywić taką dużą liczbę zwierząt potrzeba bardzo dużo żywności, dlatego apelujemy do uczniów naszej szkoły i icjh rodziców o pozytywną odpowiedź na naszą akcję.

Do 20 listopada będziemy zbierali: makarony, kasze, ryż, karmę dla małych psów i kotów, miski i koce. Prosimy włączenie się do akcji  w imieniu tych biednych, samotnych i opuszczonych  zwierząt.

FOTOGALERIA