top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

14 września  obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Z tej okazji Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała w piątek w największych miastach Polski happeningi propagujące umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

Odbył się on również w Katowicach, u zbiegu ulicy Mariackiej i Mielęckiego, a pomogło go zorganizować  Centrum Wolontariatu w Katowicach. Jednak najważniejszą rolę w tej akcji odegrali uczniowie naszej szkoły: Zuzia Sroka, Kinga Gros, Paulina Orzechowska, Wiktoria Sadowska, Edyta Piechaczek, Igor Jaworski i Patryk Buchta z klasy III oraz Julia Sroka z klasy IV a.

Uczyli oni mieszkańców Katowic, jak udzielić pomocy nieprzytomnej osobie i prawidłowo wezwać pomoc. Demonstrowali kolejne czynności, opowiadali, co należy zrobić, a nawet egzaminowali osoby, które twierdziły, że potrafią udzielić pierwszej pomocy. Każdy mógł podejść, posłuchać, a także przećwiczyć  resuscytację na fantomie. Wsparcia naszym uczniom udzielali ratownicy Pokojowego Patrolu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz instruktor programu WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy i umiejętności naszych uczniów, a my jesteśmy z nich dumni!
Nasza szkoła realizuje program WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” już od 2006 r., a w tym roku szkolnym został on włączony do innowacji pedagogicznej „Uczymy się ratować” w klasie II b. FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.