"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II

Dzisiejsze niedzielne przedpołudnie (27.04.), kilkunastu  uczniów naszej szkoły, już po raz trzeci wzięło udział w kweście na rzecz Fundacji Ślaskie Hospicjum dla Dzieci. Ubrani w żółte koszulki  z żonkilami w dłoniach (miedzynarodowy symbol nadziei) zbierali datki, które pomogą nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom.

Kwesta, dzięki dobrej woli proboszcza Kościoła pw. św. Józefa w Katowicach Załężu - Jerzego Słoty, odbywała się po porannych mszach świętych pod tym właśnie Kościołem.

Tak jak w poprzednich latach, mieszkańcy Załęża, nie zawiedli i hojnie wspierali naszą akcję. Puszki bardzo szybko się zapełniały , a bibułowe żonkile znikały w oczach. Uczniowie kwestowali bardzo ofiarnie, ale też sprzyjała temu piękna, słoneczna pogoda.

Kwesta trwała do godziny 13.15 a o jej efekcie dowiemy się po poniedziałkowym przeliczeniu puszek, które będzie miało miejsce w siedzibie Fundacji.

Tekst: opikun wolontariuszy i wolontariusz jednocześnie Dorota Gawin

FOTOGALERIA