Już za miesiąc będziemy świętowali 110 rocznicę istnienia naszej szkoły - Szkoły Podstawowej nr 22 w Katowicach. Aby dobrze przygotować się tej uroczystości, reprezentacja uczniów oraz nauczycieli w dniu dzisiejszym (4.03.2014 r) wzięła udział w zorganizowanej przez Księdza Adriana, pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Nie tylko uczestniczyliśmy we Mszy świętej, po której pani dyrektor odebrała Akt Zawierzenia naszej szkoły Miłosierdziu Bożemu, ale także zwiedziliśmy Bazylikę oraz centrum pielgrzymkowe.

W programie pielgrzymki znalazło się również Opactwo Benedyktynów w Tyńcu, gdzie uczniowie podzieleni na grupy wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach. Jedna z grup próbowała swych sił w naśladowaniu średniowiecznych skrybów, w warsztatach „Mój smoczy inicjał”, druga grupa po zwiedzeniu klasztornego lapidarium wykonała naczynia z gliny. Poznaliśmy również najstarsze zabytki archeologiczne związane ze wzgórzem tynieckim.

Myślę, że wszyscy uczestnicy pielgrzymki i wycieczki w jednym zgodzą się ze mną, że spędziliśmy razem wspaniałe chwile i na długo je zapamiętamy…

Szczegóły - FOTOGALERIA