W naszej szkole już od kulku lat realizujemy program Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod nazwą RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Jest to program nauki pierwszej pomocy skierowany do nauczycieli szkół podstawowych.

Dzięki przeszkolonym pedagogom dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej (źródło http://www.wosp.org.pl/uczymy_ratowac/o_programie).

Najmłodszych uczniów naszej szkoły co roku uczy udzielania I Pomocy pani Joanna Jasińska. która jest jednocześnie koordynatorem programu w naszej szkole. Poniżej przedstawiamy życzenia i podziekowania, które otrzymała pani Joanna a z nią cała szoła od pana Jurka Owsiaka.