top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Szczęśliwe dzieciństwo to przede wszystkim szczęśliwy, bezpieczny dom i miłość rodziców, ich czas i poświęcenie. Jest jednak jeszcze coś, co dzieciom jest niezbędne - zabawki, które pomagają wejść do świata fantazji. Im właśnie poświęcona została tegoroczna Barbórka, która odbyła się pod hasłem "Graczki ślonskie - zabawy i zabawki".

Uczniowie mieli okazję poznać typowo śląskie zabawy i zabawki, które na pewno rozpoznali ich rodzice i dziadkowie. Swoją wiedzą musiały pochwalić się dwie drużyny: Bąkorzy i Szlojdrów.

By wygrać trzeba było m.in. pochwalić się umiejętnościami gry w rąbnięty haziel, zośkę, kręcenie hula hopem, tańcem oraz znajomością historii. Dużo śmiechu i zabawy było przy zbieraniu od publiczności czerwonych fantów i odgadywaniu śląskich piosenek.

Uczniowie demonstrowali zgromadzonym m.in. kulanie felgi, klepoki, szlojdry, bąki, bachroczki, flintę na placpatrony oraz kolyboki. Wspaniałą niespodziankę zgotowała klasa III z panią Kasią, która przedstawiła bajkę o królewnie Śnieżce i sześciu krasnoludkach.

Śląską Biesiadę urozmaicili uczniowie z ZS nr 7, którzy pokazali próbę swoich piłkarskich umiejętności.
Wszyscy wspaniale się bawili obserwując, kibicując i ruszając się w takt intonowanych przez pana Marcina ślaskich piosenek.

Wszystkim, co działo się na scenie kierowała pani dyrektor, która gładko przeszła na ślonsko godka, wzbudzając tym podziw uczniów i nauczycieli. Biesiadę zakończyła zabawa KARETA, która niejednego uczestnika przyprawiła o hercklekoty. Rywalizację wygrała drużyna "Szlojdrów", obie jednak drużyny otrzymały nagrody i ogromne brawa.

Biesiadzie towarzyszył kiermasz świateczny i stoły zastawione śląskim kołaczem. Królował również chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym.


Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym gościom oraz PCAL w Załężu, za włklad w naszą imprezę. Już teraz  zapraszamy wszystkich do naszej szkoły na przyszłoroczną Barbórkę.

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.