25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu uczniowie klasy IIa przypomnieli wszystkim jak ważny w życiu każdego człowieka jest miś. To jedna z najbardziej znanych i lubianych zabawek.

Historia pluszowego misia zaczyna się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Świadkiem tego wydarzenia był Clifford Berryman, który uwiecznił tę historię na rysunku.

Rysunek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go Morris Michton, właściciel sklepu z zabawkami.

Wpadł on na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających misia. Producent zwrócił się z prośbą do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory.

Od stu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

W drugiej części apelu przedstawieni zostali uczniowie, którzy wyróżniają się aktywnością, systematycznością oraz zachowaniem. W nagrodę pójdą do kina na film pt.:"  Rysiek lwie serce".

Tekst:  Hanna Kamińska

FOTOGALERIA