"Stop zwolnieniom z wf-u"- to hasło wielkiej kampanii promującej aktywność fizyczną dzieci i młodzieży.
W telewizji i sieci pojawiły się spoty zachęcające rodziców do posyłania dzieci na lekcje WF-u, na których występują znani polscy sportowcy, którzy opowiadają o początkach swojej kariery. Patronem tej kampanii jest Ministerstwo Sportu i Turystyki, które w ten właśnie sposób chce promować aktywność fizyczną wśród dzieci i ich rodziców. ( żródło: na podstawie
artykułu "Stop zwolnieniom z WF-u!". Ruszyła kampania promująca aktywność fizyczną.").

Chcąc zasygnalizować rodzicom naszych uczniów problem zwolnień z WF-u,
19 listopada została zorganizawana dla nich pogadanka połączona z prezentacją multimedialną. Dla większości dzieci, które uczęszczają do naszej szkoły, WF to ulubiony przedmiot, może po spotkaniu dołączą do niego również pozostali. Pamiętamy stare przysłowie "Ruch to zdrowie" - myślę, że jest ono aktualne zawsze.