Dzisiaj wszyscy nauczyciele uśmiechnięci i szczęśliwi odbierali życzenia od  równie uśmiechniętych uczniów. Chciałoby się aby każdy dzień w szkole wyglądał właśnie tak jak dzisiaj.

A skąd wziął się ten dzień, zwany potocznie Dniam Nauczyciela?  Dzień ten upamiętnia, już 240, rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773.

To właśnie z tej okazji klasy IIa i IIb wraz ze swoimi wychowawcami przygotowały wspaniałe widowisko dla wszystkich pracowników szkoły. Były wiersze, koncert życzeń, kwiaty i laurki. Niejeden nauczyciel oglądał swoich uczniów z łezką w oku.

Pani dyrektor jak co roku wręczyła wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły Nagrody Dyrektora Szkoły i mianowała na prawowitych uczniów Sp22 tegorocznych pierwszoklasistów.

FOTOGALERIA - AKADEMIA

FOTOGALERIA - PASOWNIE NA UCZNIA