10 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w II Młodzieżowej Grze Miejskiej „Szlakiem kopalń śląskich – najstarsza kopalnia w Murckach”' której organizatorami byli: Górnoslaski Oddzaił PTTK oraz MDK Południe w Katowicach.

Wycieczkę rozpoczęliśmy przybyciem do siedziby MDK Południe, gdzie odbyła się prezentacja multimedialna oraz warsztaty tematyczne wprowadzające nas w tematykę gry. Następnie wraz z przewodnikami wyruszyliśmy na ścieżki edukacyjne: pierwsza z nich dotyczyła miejsc związanych z kopalnią Emanuelssegen, druga to ważne obiekty w dzielnicy Murcji związane z górnictwem.

Później już sami bez przewodników, za to zaopatrzeni w mapy odwiedzaliśmy ciekawe miejsca w Murckach. Po przybyciu do bazy były gry, konkursy, rebusy i zgadywanki, słodki poczęstunek oraz  nagrody i dyplomy. Duch rywalizacji, dobre humory i pogoda dopisały. Na Murcki wrócimy na pewno....
Tekst: p. Dagmara Urbanek

FOTOGALERIA