top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

12.03.2014 uczniowie klas drugich odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach – Szopienicach. Wizyta odbyła się w ramach projektu profilaktyczno – edukacyjnego „Florek w małej strażnicy”  przygotowanego przez straż pożarną wspólnie z Urzędem Miasta Katowice.  Projekt ma na celu zapoznanie dzieci z działaniami Państwowej Straży Pożarnej, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kształtowanie umiejętności oceny sytuacji oraz umiejętności wezwania służb ratowniczych w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

 

W czasie zajęć praktycznych uczniowie byli w garażu KM PSP, gdzie mieli możliwość wejścia do wozów bojowych oraz poznali procedury wyjazdu wozu od chwili przyjęcia zgłoszenia i udzielenia dyspozycji udziału w akcji. Klasa II b była nawet świadkiem prawdziwego alarmu i wyjazdu strażaków do pożaru.
 

W sali edukacyjnej uczniowie przećwiczyli procedurę zgłoszenia pożaru, wypadku itp. oraz przyjęcia zgłoszenia przez dyspozytora na stanowiskach symulujących rzeczywiste działania; przeprowadzili resuscytację na manekinie i zapoznali się z wyposażeniem torby  ratunkowej PSP – R1. W umundurowaniu strażaka, przygotowanym specjalnie dla uczniów ćwiczyli wejście na drabinkę i rozwijanie węża hydrantowego. Obejrzeli również film dydaktyczny i zapoznali się z wyposażeniem i umundurowaniem strażaka.

FOTOGALERIA
- klasa IIa w OSP


FOTOGALERIA
- Klasa IIb w OSP

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.