top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

 Kalendarium zajęć i akcji w ramach "Szkoły promującej zdrowie"

Czerwiec 2018
25.06.2018
- rozpoczęliśmy półkolonie. Z samego rano wybraliśmy się do Pałacu Młodzieży na zajęcia basenowe.
21.06.2018 - Dzisiaj odbył się ostatni apel w tym roku szkolnym, który poświęcony był bezpieczeństwu w czasie wakacji. Apel przygotowała klasa VI b z wychowawcą.
Bezpieczne wakacje:   Zasady bezpiecznej kapieli  Dopalcze i narkotyki podczas wakacji
14.06.2018 - Tradycji stało się zadość. Uczniowie wszystkich klas wyruszyli dziś na szkolny rajd. Tym razem odwiedziliśmy Ogrodzieniec. Podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy park miniatur i park doświadczeń fizycznych. Dodatkową atrakcją był tor saneczkowy, który sprawił nam wiele radości. Starsi i odważniejsi uczniowie odwiedzili również dom strachów.
To już kolejny raz kiedy wspólnie ruszyliśmy w ciekawą podróż. Kolejna już za rok!
11.06.2018 - Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła została laureatem konkursu o tytuł "Przyjazna Szkoła/Placówka"
09.06.2018 - Sobota minęła nam pod znakiem rodzinnej zabawy. Pod hasłem "Dzieci rodzicom" na boisku Szkoły Podstawowej nr 22 odbył się festyn, podczas którego wszystkie klasy zaprezentowały małe pokazy, które pokazały zaangażowanie naszych uczniów. Poza tym mogliśmy skorzystać z wielu atrakcji. Od dmuchanego zamku przez malowanie twarzy czy robienie tatuaży - każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Również miłośnicy kulinariów mogli znaleźć coś dla siebie: stoiska z ciastem, zdrowym koktajlem i zimnymi napojami w ten upalny dzień zaspokajały pragnienie naszych gości. Jako organizatorzy chcieliśmy w szczególności podziękować wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły którzy pomogli nam przy organizacji festynu . Dzięki Państwa pomocy mogliśmy sprawić, że ten dzień stał się miejscową atrakcją, która w pamięci niektórych zostanie na długo.

Maj 2018
30.05.2018
- Sukcesy sportowe naszych uczniów! (dyplom dla Dawida i Sebastiana oraz za zajęcie I miejsca w siatkówce plażowej chłopców)
28.05.2018 - Jak aktywnie i beztrosko spędzić popołudnie? Uczniowie klasy pierwszej w ramach programu "Nie nudzę się w sobotę" z panią Magdaleną Kotyrbą odwiedziły pobliski Świat Dory. Zabawa była przednia, aż nie chciało się wracać do domu!
25.05.2018 - Zielona szkoła w Rowach
25.05.2018 - uczniowie Szkoły Podstawowej zorganizowali akcję - happening - "Dzień pozytywnych emocji - uwierz w siebie” dla kolegów z sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 60 w Katowicach". Uczniowie przygotowali karty pozytywnych emocji, do nich dołączyli słodką niespodziankę. Oto treść niektórych z wiadomości: „Nie bój się marzyć”, „Wszystko możesz”, ,Jesteś wspaniały” ………… Przygotowane wiadomości umieścili w kolorowych balonach i takie niespodzianki osobiście wręczyła delegacja szkolnego samorządu.
24.05.2018 - "Przyjacielski Dzień Picia Herbaty". Dzisiaj w naszej szkole odbyło się wydarzenie szczególne. Z okazji Dnia Przyjaciela, Panie Magdalena Kotyrba i Dominika Sowa-Nowak zorganizowały w sali nr 15 herbaciany salonik, gdzie nasi uczniowie mieli okazje spróbować rożnych rodzajów herbat. A wybór był ogromny. Od tradycyjnych angielskich czarnych przez zdrowe zielone, czerwone, ziołowe po herbaty przywiezione z dalekich zakątków świata. Jednak największą popularnością cieszyła tradycyjna English tea. Na tablicy została umieszczona księga gości, na której każdy zostawiał po sobie ślad. Dodatkowo podsumowaliśmy akcje dobrych uczynków, tworząc wielki napis tworzący kolorowy napis "pomoc".
Wydarzenie urozmaiciło dzień w naszej szkole i pozwoliło dzieciom na poznanie nowych, różnorodnych smaków.
20.05.2018 - Dwudniowa weekendowa wycieczka na Stożek.
18.05.2018 - Z okazji Tygodnia Niezapominajki świetliczaki wykonały serduszka dla swojego przyjaciela/ przyjaciółki (osoby lub zwierzątka) oraz udekorowały własnoręcznie zrobionymi kwiatkami. Ponadto 17.05.2018 odwiedzała Nas nasza ukochana pani pedagog i przeprowadziła z uczniami warsztaty na temat przyjaźni, koleżeńskości i tolerancji.
16.05.2018 - "Polska Niezapominajka" jest zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody. Dlatego 15.05.2018 Świetliczaki obchodziły Dzień Niezapominajki. Rozmawialiśmy na temat przyjaźni i otaczającej nas przyrody. Wykonaliśmy również prace plastyczne.
15.05.2018 - we wtorek, klasy czwarte uczestniczyły w warsztatach kulinarno-edukacyjnych Zielona Kraina. Ich calem była promocja prawidłowych postaw żywieniowych zgodnych z IŻŻ (Instytut Żywności i Żywienia). Dwie miłe panie dietetyczki, podczas wspólnego przygotowywania zdrowych posiłków opowiadały dzieciom o zaletach zdrowego żywienia. Dzieci ze smakiem zjadały przygotowane przez siebie sałatki Zielona Kraina, próbowały Zielonego Koktajlu Mocy oraz lepiły Pralinki Śliwka w czekoladzie.
14.05.2018 - W sobotę uczniowie z naszej szkoły brali udział w VI edycji ,,Gry miejskiej" organizowanej przez PPTK. W tym roku gra odbywała się na Giszowcu.
11.05.2018 - W czwartek odbył się apel na którym klasa IVb przypomniała nam jak bezpiecznie korzystać z internetu, a klasa IIIb przypomniała nam o konieczności dbania o higienę osobistą.
05-06.05.2018 - W dniach 5-6 maja odbył się Turniej Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Nasi szachiści w silnej ogólnopolskiej obsadzie spisali się znakomicie (Oskar - 4 pkt., Igor, Szymon i Julia - po 3,5 p., Matylda - 1 p.). Każdy uczestnik otrzymał dyplom, a najmłodsi szachiści medale, drobne słodkości i kwiaty dla mam. Julia za wyniki uzyskała czwartą kategorię szachową, a Szymon - piątą. Organizacja turnieju jak zawsze stała na bardzo wysokim poziomie, dlatego wracaliśmy zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi! (zdjęcia wykonane przez firmę Walusza Fotografia wykorzystane za zgodą organizatora).

Kwiecień 2018
24.04.2018
- "Świetliczaki" odwiedziła pani pielęgniarkaŚwietliczaki" odwiedziła pani pielęgniarka i opowiedziała o tym jak należ codziennie dbać o higienę.
22.04.2018 - Obchodziliśmy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło brzmi "End Plastic Pollution". Dotyczy ono walki z zanieczyszczeniem planety plastikowymi odpadami.
22.04.2018 - Świetliczaki aktywnie spedzają czas na świeżym powietrzu. Pogoda była wspaniała więc na podwórku bawili się chustą animacyjną.
21.04.2018
- Wycieczka do Zoo w Parku Śląskim zorganizowana w ramach zajęć "Nie nudzę się w sobotę" przed Panie Magdalenę Kotyrbę oraz Dominikę Sowa-Nowak.
14.04.2018 - Zwiedzamy Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. Mimo pechowej podróży wycieczka udała się w 100 procentach tak samo jak pogoda.
11-13.04.2018 - Uczniowie naszej szkoły z klasy siódmej, piątej i klas szóstych w dniach od 11do 13 kwietnia zwiedzali Warszawę w poszukiwaniu ciekawych miejsc. Czy taka wycieczka może być nudna? Pozostało nam wiele wrażeń, wspomnień, pamiątek oraz oczywiście zdjęć. Sami zobaczcie niektóre z nich.
10.04.2018 - Ciekawe zajęcia z cyklu "Nie nudzę się w sobotę" prowadzone przez p.D.Sowa-Nowak w Oddziale Grafiki im. P.Stellera MHK.
07.04.2018 - Światowy Dzień Zdrowia. „Zdrowie dla wszystkich” to hasło Światowego Dnia Zdrowia w 2018 r. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, sprzyja mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie.Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2018 jest: Powszechna opieka zdrowotna: wszędzie dla każdego.
04.04.218
- Nasza szkoła przystąpiła do programu " Miejska Dżungla". Jest to program na rzecz osób niepełnosprawnych, mający na celu zwrócić uwagę na osoby niepełnosprawne żyjące wokół nas. Nauczyć, jak im pomagać i ułatwiać funkcjonowanie. Jednym z przedsięwzięć jest spotkanie z osobą niepełnosprawną ruchową. 04.04.2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z przedstawicielami "Fundacji aktywnej rehabilitacji".
02.04.2018 - "Na Tropie Tomka" - interaktywna zabawa dla każdego młodego odkrywcy. Nasi uczniowie w ramach zajęć z programu profilaktycznego 27 marca odkryli gdzie jest Tomek.

Marzec 2018
18.03.2018 - Odbyło się pierwsze wyjście klas I-III w ramach programu "Nie nudzę się w sobotę". Piętnastu uczniów wraz z panią Magdaleną Kotyrbą udało się na kręgle do Punktu 44. Przez dwie godziny dzieci dzielnie panowały na dwóch sąsiednich torach, zdobywając coraz większe umiejętności w grze.
16.03.2018 - Olimpiada Przedszkolaka
08.03.2018 - W naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych. Nasza drużyna była najlepsza i zajęła I miejsce. Gratulujemy!
08.03.2018 - Podczas dzisiejszego apelu rozdane zostały nagrody dla zwycięzców zawodów szachowych, które odbyły się w świetlicy.!
06.03.2018 - Turniej w Mini Siatkówce. SP22 zajęła oczywiście pierwsze miejsce!
05.03.2018 - Uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni przez Straż Pożarną na zajęcia edukacyjne. Uczniowie bardzo uważnie słuchali i przyglądali się pracy strażaków.To były naprawdę ciekawe zajęcia.
04.03.2018 - Fotorelacja z wrotkarni. czyli "Nie nudzę się w sobotę".

 

Luty 2018
28.02.2018 - Spotkanie uczniów klas trzecich ze strażakami
24.02.2018 - Odbył sie apel, który miał na celu zwrócenie uwagi uczniów na pomoc i działania w wolontariacie. Międzynarodowy Dzień Pomocy Potrzebującym, bo o nim mowa, został zaprezentowany przez uczniów klasy VII pod przewodnictwem Pani pedagog.
20.02.2018 - Spotkanie z panią pielegniarką na którym dowiedzieliśmy się wielu ważnych informacji o układzie kostnym człowieka oraz o tym jak należy dbać o kręgosłup.
19.02.2018 - Zakończyło się IV Międzyszkolne Szachowe Grand Prix. Oskarowi do podium zabrakło dwóch punktów… Pełna klasyfikacja jest dostępna tutaj
18.02.2018 - Od poniedziałku ruszają zajęcia ze Środowiskowego Programu Profilaktycznego według następującego harmonogramu.Zapoznajcie się z ofertą i wybierzcie coś dla siebie.
20.02.2018 -  Nasi uczniowie z klasy trzeciej i czwartej brali udział w Noworocznych Mistrzostwach w Piłce Nożnej Halowej i zdobyli III oraz IV miejsce. Gratulujemy!
06.02.2018
- "Zima w mieście" w Naszej Szkole - fotorelacja z 1-go dnia. Jesteśmy już małymi mistrzami pizzy. Było pysznie!
08.02.2018 - "Zima w mieście" w Naszej Szkole - kolejny dzień "Zimy w mieście" w naszej szkole pozwolił nam poznać dokładną historię powstania i rozwoju Katowic.
08.02.2018 - "Zima w mieście" w Naszej Szkole - dzień w "Escape room-ie" w bibliotece
08.02.2018 - "Zima w mieście" w Naszej Szkole - kreatywne warsztaty w Bibliotece przy ulicy Gliwickiej.

Styczeń 2018
24.01.2018 - Na apelu szkolnym klasa VIa przygotowała dla nas kilka rad na bezpieczne spędzenie ferii zimowych, które rozpoczynają się już w poniedziałek.
22.01.2018Przygotowujemy "Bezpieczne ferie"
22.01.2018 - Klasa pierwsza cieszyła się dzisiaj z białego puchu, który w końcu spadł. Radości nie było końca.
22.01.2018 - W szkole odwiedzili nas panowie policjanci, którzy przypomnieli nam jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w czasie ferii zimowych........bo ferie już tuż tuż:)
19.01.2018 - W klasach trzecich jest realizowany program profilaktycznych " Mądre rady Zarka-psa strazaka" w ramach kampanii " Nie dla czadu". Ćwiczymy prowadzenie rozmowy telefonicznej ze strażą pożarną, policją i pogotowiem. Utrwalamy numery alarmowe.
17.01.2018 - Ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy w świetlicy. Fotorelację z turnieju znajdziesz tutaj
16.01.2018 - Odbył się trzeci dzień turniejowy IV Szachowego Grand Prix.
10.01.2018 - Odbył się trzeci dzień turniejowy IV Szachowego Grand Prix. Gratulacje dla Rafała, który zadebiutował na turnieju. Wciąż mamy szansę na podium w klasyfikacji końcowej! Ostatni dzień turniejowy odbędzie się 21 lutego.

Grudzień 2017
17.12.2017 - "Dziecko a urządzenia cyfrowe"
04.12.2017 - Dzisiaj dzień szczególny dla naszej śląskiej tradycji - "BARBÓRKA".
01.12.2017 - Zabawy zimowe rozpoczęte

Listopad 2017
29.11.2017 - Potrafimy udzielać pierwszej pomocy. Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej "ABC Małego Ratownika"
28.11.2017 - Lekcja tańca na wychowaniu fizycznym - film
26.11.2017 - W piątek wyruszyliśmy na ostatnią wycieczkę w tym roku zorganizowaną w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego. Pojechaliśmy do Węgierskiej Górki na Andrzejki. Tańcom, wróżbom i wspólnym zabawom nie było końca. W sobotę przyjemny spacerek po okolicy i powrót do Katowic.Bardzo miło spędziliśmy czas.
26.11.2017 - Odwiedzili nas panowie policjanci, którzy przypomnieli nam zasady bezpieczeństwa w rożnych trudnych sytuacjach oraz odwiedziła nas nasza kochana Pani pedagog Patrycja Matyszczak. Przygotowała dla nas zajęcia na temat: co to znaczy być tolerancyjnym i dlaczego należy być życzliwym dla innych.
25.11.2017 - W mglisty i chłodny poranek wyruszyliśmy do Parku Etnograficznego w Chorzowie. Podczas spaceru obserwowaliśmy przyrodę i napotkane zwierzątka. W Skansenie wzięliśmy udział w zajęciach o tematyce Bożego Narodzenia.
18.11.2017 - w ramach zajęć "Nie nudzę się w sobotę", wybraliśmy się do Muzeum Grafiki w Katowicach. Obejrzeliśmy wystawę grafika Jerzego Geilniaka.
15.11.2017 - Nasi szachiści wystartowali w kolejnej rundzie IV Szachowego Grand Prix. Najlepsze wyniki w drugim dniu turniejowym osiągnęli Oskar (trzecie miejsce) i Fabian (ósme miejsce). Gratulujemy!"
13.11.2017 - 10 przykazań zdrowego stylu życia dzieci i młodzieży
13.11.2017 - "Śniadanie daje moc" - klasa 5 i 7 wspólnie je przygotowała i ze smakiem zjadła śniadanie
08.11.2017 - Śniadanie daje moc. Klasy trzecie wspólne przygotowały śniadanie. Odbył się także konkurs wiedzy o zdrowiu.
07.11.2017 - Śniadanie w klasie IVa
05.11.2017 - Wycieczka do Wieliczki klas drugich i trzecich
02-08.11-2017
-  Jesteśmy Szkołą Promującą zdrowie. Ogłaszamy dni od 2 do 8 listopada Tygodniem Zdrowego Odżywiania w naszej szkole. W tym czasie poznajemy i zapamiętujemy 12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów.
02.11.2017W szkole odbył się apel, na którym uczniowie klasy IIIb przypomnieli nam 12 zasad prawidłowego odżywiania się. W przyszły tygodniu przystępujemy do akcji "Śniadanie daje moc".

Październik 2017
29.10.2017Uczniowie SP 22 dzisiaj odwiedzili Laserhouse. Po to by nauczyć się spędzać czas inaczej niż na kanapie. Spaceruja, w ruchu, w zabawie z koleżankami i kolegami - tak wyglądało przedpołudnie naszej młodzieży
28.10.2017 - Najzdrowsza i najsmaczniejsza surówka tylko w klasie drugiej
25.10.2017 - Nasze dzieciaki na przerwie - pełna kultura.
18.10.2017klasy czwarte, korzystając z pięknej pogody, odwiedziły Pszczynę.
17.10.2017 - Nasza szkoła wzięła udział w drużynowych mistrzostwach Katowic w szachach. Grupa młodsza zajęła siódme miejsce, a grupa starsza była piąta.
17.10.2017 - grupa uczniów z klas szóstych wzięła udział jesiennej edycji "ATHLETICS CAMP 2017" Każdy może zostać mistrzem" zorganizowanych przez Fundację Kamili Skolimowskiej.
15.10.2017 - wybraliśmy się odkrywać nieznane tajniki chemii. Wspólnie wykonaliśmy kilka doświadczeń, poznaliśmy pienistego potwora Andrzejka i piliśmy soczki z suchym lodem.
11.10.2017piątka naszych szachistów wzięła udział w pierwszym dniu turniejowym IV Międzyszkolnego Szachowego Grand Prix. Rozgrywki możemy uznać za udane i z niecierpliwością czekamy na kolejną część Grand Prix.
08.10.2017 - Oto fotorelacja z trzydniowej wycieczki do Węgierskiej Górki. Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki za wspaniałą zabawę i kulturalne zachowanie.
07.10.2017 - nie nudziliśmy się w sobotę :) Wybraliśmy się na wrotki. Były upadki, wywrotki i radość ze wspólnej zabawy!

Wrzesień 2017
23.09.2017 - grupa dzielnych uczniów udała się do Parku Etnograficznego w Chorzowie na warsztaty pt. "W starej szkole". Spróbowali wcieli się w uczniów z dawnych lat: pisali na glinianych tabliczkach, uczyli się z jednego podręcznika, korzystali z kałamarza i pióra aby coś napisać i klęczeli na grochu.
23.09.2017 - Nikt nam nie uwierzy ale jednak......wyjazd w góry się odbył:)
22.09.2017
- Zajęcia pozalekcyjne w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego
21.09.2017 - odbył się pierwszy apel w tym roku szkolnym. Klasa szósta przypomniała nam zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
15-16.09.2017 - nasi sportowcy znowu górą! GRATULUJEMY sportowej rywalizacji i ducha walki!
14.09.2017 - Klasa pierwsza dzisiaj podczas zajęć lekcyjnych miała spotkanie z policjantami, którzy opowiadali o zasadach ruchu drogowego. Okazało się, że uczniowie już bardzo wiele wiedzą na ten temat. Później razem z panami policjantami dzieci wybrały się na przejście dla pieszych, gdzie udowodniły że potrafią już bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.Brawo!

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.