top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

 Kalendarium zajęć i akcji w ramach "Szkoły promującej zdrowie"

Czerwiec 2019

Zapraszamy na półkolonie w naszej szkole.
Wakacje tuż, tuż ...
Po lekcjach aktywnie spędzamy czas. Popołudniowe zabawy świetliczaków.

17.06.2019 r.Dzisiejszy dzień klasa III spędziła na wspólnych grach i zabawach.
17.06.2019 r. -  Dzisiejszy ostatni apel poświęcony był bezpiecznym wakacjom. Dzieci ze świetlicy przypomniały nam jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w górach, w lesie.

Szkolne półkolonie - zajęcia sportowe na Stadionie Śląskim.
Szkolne półkolonie - gra w kręgle.

16.06.2019 r. -  Zbliżają się wakacje, czas odpoczynku, zabawy i podróży. Aby były udane, muszą być bezpieczne. Nie pozwól, by zepsuło je coś, czemu możesz zapobiec. Włącz myślenie!. Przypominamy podstawowe zasady bezpiecznego zachowania w czasie wakacji.

Oto najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje:
1. Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim przebywasz. Przekaż im także, o której godzinie zamierzasz wrócić.
2. Noś ze sobą numer telefonu do rodziców.
3. Pamiętaj o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię – przechodź na pasach dla pieszych i na zielonym świetle.
4. Do zabawy wybieraj zawsze miejsca oddalone od jezdni.
5. Zawsze zapinaj pasy w samochodzie.
6. Nie rozmawiaj z obcymi.
7. Poinformuj rodziców, gdyby ktoś Cię zaczepiał.
8. Nie oddalaj się z nieznajomymi, nie wsiadaj z nimi do samochodu.
9. Nie bierz słodyczy ani innych prezentów od obcych.
10. Pamiętaj o numerach alarmowych. W razie potrzeby dzwoń i wezwij pomoc.
11. Kąp się tylko w miejscach do tego przeznaczonych, na strzeżonych i bezpiecznych kąpieliskach.
12. Nie wchodź do wody bez opieki osoby dorosłej.
13. Nie pływaj w czasie burzy, mgły, gdy wieje porywisty wiatr.
14. Pamiętaj o ochronie przed słońcem. W czasie upałów pij dużo wody i zawsze noś nakrycie głowy. Przed wyjściem na zewnątrz posmaruj się kremem z filtrem.
15. Zadbaj o właściwy ubiór – strój z elementami odblaskowymi, kask ochronny podczas jazdy na rowerze czy odpowiednie buty w czasie wycieczki w góry.
16. W górach nie wyruszaj w trasę, jeśli widzisz, że nadchodzi burza.
17. Szukaj bezpiecznego schronienia podczas burzy.
18. Podczas górskich wycieczek nie schodź ze szlaku.
19. Nie oddalaj się bez pytania od rodziców – w nowych miejscach łatwo się zgubić.
20. Po każdym wyjściu z miejsc zalesionych dokładnie sprawdź skórę na obecność kleszczy.
21. Uważaj na rośliny, na których się nie znasz. Niektóre jagody, liście czy grzyby są trujące.
22. Podczas spacerów po lesie stosuj preparaty odpędzające owady i kleszcze.
23. Nie rozpalaj ogniska w lesie.
24. Nie baw się z obcymi zwierzętami. Nawet przyjaźnie wyglądający pies czy kot może Cię ugryźć, gdy spróbujesz go pogłaskać.
25. Bądź rozsądny i zachowaj umiar we wszystkim, co robisz.
Informacje o kąpieliskach, na których możesz bezpiecznie spędzić czas z rodziną i znajomymi znajdziesz na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

03-07.06.2019 r.  - W dniach od 3 do 7 czerwca w naszej szkole królował sport - trwał Tydzień Sportu Szkolnego. Uczniowie brali udział w rozgrywkach sportowych w różnych konkurencjach: indywidualnych i grupowych, międzyklasowych i w zespołach mieszanych - każdy znalazł coś dla siebie. Klasy I - III brały udziął w wyścigach rzędów, grały w "Dwa ognie" oraz w rzucankę siatkarską. Klasy IV - VIII mogły wykazać się w rzucance siatkarskiej, turnieju piłki siatkowej, piłki nożnej oraz badmintona. Odbył się również Szkolny Turniej Szachowy.

Turniej Fair Play

Mistrzostwa Katowic w siatkówce plażowej

03.06.2019 r.Klasa II i III z okazji Dnia Dziecka wybrały się do ZOO.
03.06.2019 r. -  poniedziałek 3 czerwca odbył się szkolny turniej szachowy. Zwycięzcą został Igor Jaworski-Mech, drugie miejsce zajęła Julia Hejorz, a trzecie - Wiktoria Pawlak. Gratulujemy!

Maj 2019

26.05.2019 r.  - Zakończył się czterodniowy turniej szachowy Katowickiej Ligi Szkół Podstawowych. Najlepiej nasza szkoła spisała się trzeciego dnia, zdobywając 12 punktów na 13 możliwych. Ostatecznie rozgrywki zakończyliśmy na szóstym miejscu. Gratulujemy!
22.05.2019 Na poniedziałkowym apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny z okazji Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. Konkurs zorganizowało Katowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowe ,,Jędruś" w Katowicach, a jego przedstawiciele wręczyli nagrody laureatom.
21.05.2019 Świetliczaki sadziły sadzonki kwiatów w naszym ogrodzie szkolnym. Wszyscy bardzo dobrze się bawili co można zobaczyć na zdjęciach. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze kwiaty.
20-21.05.2019
W tych dniach klasy II i III wybrały się na wycieczkę krajoznawczą do Węgierskiej Górki. Dzieci poznawały okolicę, podziwiały beskidzkie krajobrazy oraz wzięły udział w lekcji przyrody zorganizowanej przez Nadleśnictwo Węgierska Górka. Czas spędzony aktywnie na łonie przyrody na pewno korzystnie wpłynie na zdrowie i samopoczucie uczestników wycieczki. Wspólny wyjazd sprzyja również integracji grupy i uczy samodzielności.
16.05.2019
Dzisiaj dzieci ze świetlicy posadziły nowe drzewka na placu szkolnym. Będą musiały o nie dbać, dopóki nie urosną - podlewać i pilnować, żeby nikt ich nie zniszczył.
13.05.2019 Klasa I B przygotowała apel pod hasłem "Dbaj o zdrowie!". Pierwszaki przypomniały wszystkim zasady zdrowego trybu życia oraz radziły, co robić, aby nie zachorować.
06.05.2019
Odbyła się już druga wycieczka w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego pod nazwą "Przyszłość należy do nas, czyli jak pokierować swoją edukacją". Tym razem byliśmy w zamku w Mosznej siedzibie szkoły Harrego Pottera w Polsce.

Marzec 2019

28.03.2019
Robimy wiosenne kanapki z pasta z twarozka i zielona cebulką

18.03.2019 Uczniowie klasy 3 odwiedzili Straż Pożarną w Katowicach. Zwiedzili najważniejsze obiekty i zapoznali się z nowoczesnym sprzętem i wyposażeniem strażaków. Dzieci przypomniały sobie jak należy wzywać straż pożarną oraz najważniejsze numery alarmowe.
14.03.2019
Jak co roku zaprosiliśmy do nas dzieci z załęskich przedszkoli. Przybyły na organizowaną przez naszą szkołę Olimpiadę Przedszkolaków. Impreza rozpoczęła się prezentacją multimedialną na temat igrzysk olimpijskich - ich historii, idei oraz symboli. Następnie odbyła się ceremonia otwarcia igrzysk z wprowadzeniem flagi i znicza olimpijskiego i odegraniem hymnu. Gdy Olimpiada Przedszkolaka 2019 została oficjalnie otwarta, po rozgrzewce można było już przystąpić do konkurencji sprawnościowych. A były to m.in. : bieg z przekazywaniem piłki, rzuty woreczkami do celu, biegi przez płotki. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zawodach, każdy chciał jak najszybciej dobiec do mety i zdobyć punkty dla swojej drużyny.

W przerwie uczniowie naszej szkoły: Igor Kuźnik z klasy IV i Kuba Kuźnik z klasy I B zaprezentowali swoje umiejętności w judo. Na zakończenie igrzysk przedszkola zostały nagrodzone pucharami za zdobycie mistrzostwa sportowego, a każdy ich uczestnik stanął na najwyższym stopniu podium i dostał pamiątkowy dyplom.  Pamiątkowe puchary dla przedszkoli ufundował Urząd Miasta Katowice, a nagrody Rada Jednostki Pomocniczej nr 7. Bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że przedszkolaki dobrze się bawiły i będą mile wspominać naszą szkołę.
01.03.2019 Od lat realizujemy w naszej szkole program "Bezpieczne dziecko - przyjaciel Sznupka", w którym dzieci wraz z policyjną maskotką uczą się bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach.

Luty 2019

26.02.2019 W drugim półroczu proponujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych dla uczniów. U nas nikt się nie nudzi!
09.02.2018
Promocja zdrowych i bezpiecznych ferii (foto01, foto02, foto03)
08.02.2019
Dzisiaj odbył się apel poświęcony bezpiecznym feriom zimowym, które właśnie rozpoczynamy.Apel przygotowała klasa druga, która przypomniała nam kilka ważnych zasad zabaw zimowych.
08.02.2019
W ramach akcji "Marzycielska Poczta" dzieci z klas pierwszych pomagały sześcioletniemu Pawełkowi, który choruje na glejaka nerwu wzrokowego. Uczniowie bardzo przejęli się losem chłopca i wykonali dla niego piękne rysunki. Do rysunków został dołączony list podpisany przez panią dyrektor, nauczycieli i uczniów, a całość została wysłana do chłopca.
07.02.2019 FERIE Z KSIĄŻKĄ FERIE Z KSIĄŻKĄ Drodzy uczniowie, ferie mogą być ciekawe i interesujące z książką.! Przerwa od nauki nie musi być przerwą od czytania. Książka to relaks, odpoczynek rozrywka intelektualna, a czas wolny to dobry moment na poszerzenie wyobraźni. W ramach akcji „Ferie z książką” biblioteka szkolna proponuje książki do czytania zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. „Góry” nowych książek czekają już na Was na oznaczonych półkach. Na czas ferii można wypożyczyć więcej książek niż zazwyczaj. Serdecznie zapraszam w piątek do biblioteki. Każdy na pewno znajdzie coś interesującego dla siebie.
07.02.2019
Uczniowie naszej szkoły brali udziała w tym wydarzeniu - po raz drugi nasi siatkarze wzięli udział w akcji "Zagraj w Spodku".
07.02.2019
Podczas zajęć prozdrowotnych rozmawialiśmy w tym tygodniu o układzie ruchu. Nazywaliśmy poszczególne kości, rozmawialiśmy o tym, jak dbać o swój kręgosłup. Wykonaliśmy też pracę techniczną - śmieszne kościotrupy.
06.02.2019 Dzisiaj w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Najpierw bawiły się klasy młodsze, następnie starsi uczniowie. Wspólne tańce i zabawy sprawiły wszystkim wiele radości!

Styczeń 2019
29.01.2019 Wczoraj odbył się apel przygotowany przez klasę piątą na temat bezpieczeństwa w Internecie.
27.01.2019
Uwaga na wirusy. Zabiepieczamy sie przed chorobą.
22.01.2019
W dniu ich święta zaprosiliśmy nasze babcie i dziadków na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas I - III.
13.01.2019
Skutki zbyt wczesnego dostępu do smartfonów i tabletów.
07.01.2019
Klasa IV z p. Martą Rogocz-Słońską rozpoczęła cykl lekcji wychowawczych pt. "Pokaż nam swój talent". Mamy zdolnych uczniów, prawda?
07.01.2019
Dzisiaj klasa druga zajęcia wychowania fizycznego spędziła na boisku szkolnym korzystając z bardzo korzystnych warunków pogodowych. Dzieci wreszcie mogły wyszaleć się na śniegu. Zabawa była bardzo udana. Może to jeszcze powtórzymy?

Grudzień 2018
22.12.2018 Wycieczka realizowana w ramach projektu "Przyszłość należy do nas, czyli jak pokierować swoją edukacją “ współfinansowanego z Funduszy Europejskich. Uczniowie będący uczestnikami projektu byli w Chęcinach niedaleko Kielc w Centrum Nauki " Leonarda da Vinci" oraz Dworze Starostów Chęcińskich gdzie zjedli pyszny obiad a w ogrodach odbyły się zabawy na śniegu.
07.12.2018
W tym tygodniu w świetlicy rozmawialiśmy o powietrzu i smogu. Przy okazji dzieci zapoznały się z mechanizmem oddychania i wykonały model płuc.

Listopad 2018
26.11.2018 „Szczyt Klimatyczny w Katowicach – konkurs plastyczny”. W tym roku Miasto Katowice po raz pierwszy zostaje gospodarzem Szczytu Klimatycznego ONZ – COP24. Z tej okazji uczniowie miejskich szkół podstawowych i średnich zostali zaproszeni do wzięcia udziału w przygotowaniu prezentów dla delegatów państw członkowskich ONZ, którzy w grudniu odwiedzą miasto. Prezenty będą miały formę plastyczną, przestrzenną. Zostaną przygotowane własnoręcznie przez kilkuosobowe zespoły uczniów z każdej z katowickich szkół publicznych. W Miejskim Domu Kultury "Koszutka" odbyło się losowanie krajów. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI Wiktoria Pawlak, która wylosowała Kubę.

Uczennice naszej szkoły: Roksana Mojak z klasy V, Oliwia Dziwosz z klasy VI, Wiktoria Pawlak z klasy VI i Angelika Mateja z klasy VIIA pod opieką pani Barbary Kurzak – Kawki przygotowały obraz na płótnie – upominek dla przedstawicieli Kuby, którzy uczestniczyć będą na Szczycie Klimatycznym w Katowicach. 26 listopada odbył się wernisaż wystawy przygotowanych przez uczniów katowickich szkół prac plastycznych. Prace można oglądać do 2 grudnia na wystawie w Galerii Teatru Korez przy placu Sejmu Śląskiego 2.
25.11.2018
PEŁNA MOBILIZACJA! Możemy zdobyć CZUJNIK JAKOŚCI POWIETRZA dla Załęża! Musimy tylko dostać się do pierwszej setki w rankingu wniosków. Zgłoszona
lokalizacja czujnika to ul. Gliwicka 150 - blisko naszej szkoły. Skoro dają, to bierzmy, trzeba tylko solidarnie o to zawalczyć
24.11.2018 Osiemnaście śmiałków wyruszyło na dwudniową wycieczkę do Węgierskiej Górki
14.11.2018
13 listopada odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w szachach. Spośród naszych szachistów najlepszy wynik osiągnęła Julia, która odniosła zwycięstwo w swojej grupie, za co otrzymała puchar. Pozostali zawodnicy uzyskali następujące rezultaty w grupach: Matylda - 4 miejsce, Szymon - 17 miejsce, Igor - 5 miejsce, Oskar - 16 miejsce, Rafał - 36 miejsce. Gratulujemy!
12.11.2018
Śniadanie daje moc w klasie I A
08.11.2018
- Dzień 8. listopada obchodzony jest w Europie jako Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (pdfpdf). Jako Szkoła Promująca Zdrowie, w tym dniu bierzemy udział w akcji Śniadanie Daje Moc!  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!  W Dniu "Śniadanie Daje Moc" wspólnie przygotowaliśmy i zjedliśmy zdrowe drugie śniadanie. Było pyszne! Przypomnieliśmy o 12 zasadach zdrowego odżywiania (pdfpdf)

 

Październik 2018
10.10.2018 - Pierwszaki odwiedziły dziś salę zabaw "Świat Dory". Była to świetna okazja do zabawy i integracji uczniów. Dzieci mogą tutaj skakać i biegać, w labiryntach wspinać się po schodkach i linkach, przeczołgiwać tunelami, zjeżdżać z różnego rodzaju zjeżdżalni, np. saneczkami. Jest też basen z kolorowymi piłeczkami i trampolina. Zajęcia sportowe i rekreacyjne to żywioł dzieci!
06.10.2018 -
W ramach zajęć "Nie nudzę się w sobotę" grupa dzieci odwiedziła "GEO sferę" w Jaworznie.
02.10.2018
- Dziesięć Przykazań Lekkiego Tornistra  - Informujemy rodziców jak zadbać, aby tornister dziecka nie był zbyt ciężki, a kręgosłup narażony na przeciążenia. Dbamy o zdrowe kręgosłupy dzieci!

Wrzesień 2018

26.09.2018 - Klasa II na wycieczce u pszczelarza.
24.09.2018 - Poniedziałkowy apel poświęcony akcji "Sprzątanie Świata".
22.09.2018 - 4. Dni Energii Katowice. Wycieczka do oczyszczalni ścieków Gigablok. Zajęcia z cyklu "Nie nudzę się w sobotę".
22.09.2018 - Weekendowa wycieczka w góry. Tym razem zdobyliśmy Soszów.
21.09.2018 - Sprzątanie Świata. Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tym razem zbieraliśmy śmieci w Parku Śląskim, a klasy pierwsze na terenie wokół szkoły. Było sporo pracy, ale przy pięknej słonecznej pogodzie i doskonałych humorach.
16.09.2018 - W sobotę odbył się piknik z okazji Dni Załęża, na którym również występowali uczniowie z naszej szkoły. Zajęliśmy też II miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezydenta.
14.09.2018 - Spotkanie pierwszaków z policjantami na temat bezpiecznej drogi do szkoły. na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Oprócz uczestnictwa w pogadance dzieci miały też ćwiczenia praktyczne na przejściu dla pieszych.
10.09.2018 - Rozpoczynamy zajęcia w ramach Środowiskowego Programu Profilaktycznego.Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.