top
logo

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/01.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/02.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/03.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/04.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/05.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/06.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/07.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/08.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/09.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/10.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/11.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/12.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/13.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/14.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/15.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/16.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/17.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/18.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/19.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/20.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/21.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/22.jpg
 • modules/mod_lv_enhanced_image_slider/images/demo/23.jpg

Krasiejów to wieś w województwie opolskim, gdzie od 2010 roku istnieje park edukacyjno-rozrywkowy JuraPark Krasiejów. W tym właśnie parku spędziliśmy czas w dniu 2 czerwca, a że pogoda dopisała bawiliśmy się świetnie.

W parku czekały na nas liczne atrakcje:
1. Prehistoryczne oceanarium 3D, które przeniosło nas w świat podwodnego życia ogromnych gadów i nie tylko. Największą jednak atrakcją oceanarium okazał się ogromny, żarłoczny rekin, który przestraszył wszystkich nie na żarty.

2. Park rozrywki, z którego radość czerpały nie tylko dzieci. Statek Piracki, karuzela łańcuchowa oraz kolejka szynowa dostarczyły sporej dawki zabawy i emocji wszystkim...

3. Tunel czasu, który przemierzaliśmy ciuchcią, oglądając jednocześnie film 3D o dziejach powstania Wszechświata od Wielkiego Wybuchu do wielkiego wymierania gatunków na przełomie ery paleozoicznej i mezozoiczej.

4. Ścieżka edukacyjna wzdłuż której podziwialiśmy dinozaury mezozoiku, wielkości naturalnej. Dobrze, że były to tylko makiety. Nie szkodzi, że w większości żywiły sie roślinnością i miały małe mózgi, sam ich oddech mógłby nas zabić...

5. Pawilon Paleontologiczny Uniwersytetu Opolskiego, gdzie na czynnym stanowisku paleontologicznym mogliśmy zobaczyć skamieniałości triasowych płazów i gadów. Zobaczyliśmy również szkielet najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silenosaurus opolensis.

6. Ostatnią atrakcja był Plac Zabaw z różnymi wymyślnymi zjeżdżalniami, ściankami wspinaczkowymi oraz pajęczymi sieciami.

Zadowoleni, zmęczeni i opaleni wróciliśmy do szkoły późnym popołudniem. Ten rajd szkolny  bardzo się nam podobał. Nie zdobywaliśmy co prawda nowych szczytów, ale i tak bolały nas nogi, a to, czego się nauczyliśmy, choć w części pozostanie z nami na zawsze.


FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.