"Turysto, szanuj środowisko" to hasło tegorocznej akcji "Sprzątanie świata - Polska 2014", która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. W Polsce gości ona już od 21 lat zwracając naszą uwagę na konieczność segregacji śmieci a przede wszystkim unikania tworzenia odpadów i dbania o nasze najbliższe środowisko.

Kulminacja akcji co roku ma miejsce w trzeci weekend września, my jednak, korzystając z pięknej pogody przyłączyliśmy się do ogólnokrajowego sprzątania juz 12 września. W tym roku posprzątaliśmy fragment Parku Śląskiego od Promenady gen. Żiętka do Alei Żyrafy.

FITOGALERIA