top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!


24.02.2015 w Pałacu Młodzieży odbył się finał XI Wojewódzkiego Międzyszkolnego Turnieju pt. „ZBIÓRKA DLA BURKA”.  Wzięli w nim udział uczniowie klas IIIa i IIIb: 
Drużyna główna: Mateusz Błaszczyk i  Oliwier Witas
Drużyna wspomagająca: Martyna Kwil i Angelika Mateja.
 
Konkurs był podsumowaniem działań w ramach akcji „Zbiórka dla Burka”, które szkoły podjęły jesienią. Polegały one  na zorganizowaniu pomocy zwierzętom ze schroniska. Zorganizowaliśmy wówczas zbiórkę karmy dla zwierząt, nawiązaliśmy współpracę ze schroniskiem dla zwierząt w Katowicach – dzieci z naszej szkoły odwiedziły je, rozmawiały z pracownikami, obserwowały zwierzęta i poznały ich potrzeby.

W pierwszej części turnieju dzieci miały za zadanie przedstawić to w formie wiersza, opowiadania, scenki lub piosenki. Później były zagadki o zwierzętach, rozpoznawanie głosów zwierząt – niektóre bardzo trudne, prezentacja multimedialna na temat dokarmiania zwierząt zimą i zadanie z nią związane oraz praca plastyczna dotycząca opieki nad psem.
 
Nasza reprezentacja świetnie się spisała i wśród szkół z różnych miast naszego województwa zajęła VIII miejsce. Gratulujemy!
Tekst: Joanna Jasińska

FOTOGALERIA
 
 
 
 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.