top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Polska po raz pierwszy w historii jest gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014, które rozpoczęły się 30 sierpnia na Stadionie Narodowym w Warszawie. Prawie równocześnie, bo już 29 sierpnia, rozpoczęły się  Mini Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej zorganizowane przez Miasta Gospodarzy turnieju FIVB.

W Katowicach zawody miały miejsce w dniach 1 – 21 września i były przeznaczone dla młodzieży w wieku szkolnym – od podstawówki do szkoły średniej.Mini Mistrzostwa Świata są organizowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundację „Polska Siatkówka”, firmę Ferrero, miasta goszczące turniej FIVB oraz lokalne związki sportowe i kluby.
 

Drużyna dziewcząt i chłopców z naszej szkoły rozpoczęła rywalizację sportową 06.09.2014r w grupie 6 drużyn. W wyniku losowania przyjęła barwy Chin. Rozegrała 5 meczów i zajęła II miejsce. Przeszła do dalszego etapu rozgrywek.

W czwartek 11 września drużyna rozegrała jeden mecz w całości i pierwszego seta następnego meczu. Niestety deszcz i wiatr przerwał zawody.
Dalsze sportowe zmagania miały miejsce we wtorek 16 września. Drużyna rozegrała pozostałe mecze i rewanże i znowu ustąpiła tylko jednemu zespołowi  zajmując II miejsce.

Jednakże 20 września w finałach w hali sportowej w Janowie zespół nie utrzymał II  miejsca. Ostatecznie zajął miejsce III.Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy strój sportowy i wiele upominków. Jednak niewątpliwie największą nagrodą była  możliwość rywalizacji sportowej przed Spodkiem jak i uroczyste wręczenie pucharu, oraz spotkanie sław świata sportu.

Tekst: Danuta Karpińska

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.