top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Bezpieczeństwo dzieci jest bardzo ważne, dlatego światowa firma Skanska zajmująca się działalnością budowlaną i deweloperską od wielu lat prowadzi ogólnopolską akcję ucząc dzieci jak bezpiecznie poruszć sie w pobliżu budowy i nie tylko.

W piątek 19 września uczniowie naszej szkoły obejżeli zabawne przedstawienie teatralne połączone z piosenkami i konkursami, którego głównymi bohaterami byli:  Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa i Kot.

Te trzy postacie, poprzez zabawę przekazywały dzieciom informacje związane z ich bezpieczeństwem, zdrowiem i życiem; uczyły jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy.

Firma Skanska wraz aktorami odwiedza szkoły podstawowe w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „Bezpieczni w pobliżu budowy” przede wszystkim w pobliżu swoich budów.

W chwili obecnej powstaje kompleks czterech budynków biurowych klasy A wraz z dwupoziomowym parkingiem przy głównej arterii miasta tzn ulicy Chorzowskiej, której wykonawcą jest firma Skanska. Ten rozległy plac budowy znajduje się 10 minut drogi od naszej szkoły.

Na zakończenie przedstawienia wszyscy jego uczestnicy otrzymali zielone odblaski, które zgodnie z obowiazującym prawem powinny być noszone przez wszystkich po zapadnieciu zmroku.

FOTOGALERIA

 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.