top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

W piękny jesienny dzień 23 października uczniowie klasy IIa i IIb wybrały się do Stacji Klimatologicznej. Od początku lat 60-tych XX wieku prowadzi ona regularne pomiary i obserwacje stanu pogody w Parku Śląskim.
 
Dzieci wzięły  udział w lekcji pt: "Z pogodą za pan brat". Obejrzały ciekawą prezentację dotyczącą pogody i jej składników. Poznały budowę i zasady działania przyrządów meteorologicznych. W ogródku meteorologicznym miały okazję zobaczyć klatkę meteorologiczną z kompletem termometrów, wiatromierz, deszczomierze oraz termometry kolankowe, które mierzą temperaturę gleby.  Dowiedziały się na czym polega praca meteorologa.
 
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, nauczyli się określać zachmurzenie nieba za pomocą skali od 1-10. Zobaczyli także znajdujące się obok Planetarium Śląskie oraz pomnik największego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika.
 
 Podczas spaceru w parku obserwowaliśmy ptaki oraz rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy o których  dzieci uczyły się na lekcjach. Wycieczka była bardzo ciekawa i po długim spacerze wróciliśmy do szkoły.
Tekst: Hanna Kamińska
 
 

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.