top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!


          

Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła dzień 16 października “Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”  pod nazwą "Restart a Heart". Z tej okazji Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we współpracy z Polską Radą Resuscytacji chce pokazać całej Europie, że wszystkie polskie dzieci już w szkole podstawowej uczą się podstawowych czynności ratujących życie (czyli uciśnięć i wdechów na fantomach przekazanych przez WOŚP).
 

           W tym dniu postanowiono pobić rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. W biciu rekordu brała również udział grupa z naszej szkoły. Julia Sroka, Zuzanna Sroka, Kinga Gros, Wiktoria Sadowska, Edyta Piechaczek, Paulina Orzechowska, Igor Jaworski i Patryk Buchta oraz panie Patrycja Matyszczak i Joanna Jasińska od godz. 12.00 do 12.30 na zmianę wykonywały resuscytację na pięciu fantomach. W tym samym czasie resuscytację wykonywało ponad 80 tys. osób w całej Polsce.


            Program Edukacyjny Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy „Ratujemy i Uczymy Ratować” dotarł już do wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Dzięki Fundacji WOŚP wszystkie dzieci mają szansę uczyć się pierwszej pomocy. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę ze skali tego projektu.  Jest to absolutny rekord świata, gdyż Polska jest pierwszym krajem na świecie, w którym wprowadzono na tak ogromną skalę naukę podstawowych czynności ratujących życie do szkół podstawowych. ( żródło www.wosp.org.pl)

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.