Promując zdrowy styl życia  oraz podtrzymując szkolną tradycję, 4 czerwca udaliśmy się na kolejny RAJD SZKOLNY. Tym razem postawiliśmy na poznawanie naszego rodzinnego miasta udając się do PARKU KOŚCIUSZKI w Katowicach.

Rajd poprzedziły lekcje wychowawcze, na których dzieci poznawały ten największy  teren parkowy w granicach administracyjnych miasta oraz jego atrakcje.

W tym dniu przeszliśmy ok. 10 km składając po drodze hołd górnikom Kopalni Wujek, którzy zginęli 16 grudnia 1981 podczas strajku protestacyjnego przeciw ogłoszeniu stanu wojennego.
Podczas spaceru po parku podziwialiśmy piękną i zadbaną roślinność oraz odnajdywaliśmy atrakcje: wieżę spadochronową, pomnik Kościuszki oraz kościółek pw Michała Archanioła najstarszą budowlę sakralną, znajdującą się na terenie Katowic.

Po wypełnieniu kart pracy i niedługim odpoczynku, uciekając przed kroplami deszczu, wróciliśmy zmęczeni do domów

FOTOGALERIA.