Maj to nie tylko jeden z kolorowych i pachnących miesięcy wiosennych, to również miesiąc w którym przypominamy sobie  ważne, historyczne wydarzenia.

Pierwszym z nich jesta 1 maj. W  większości krajów europejskich, w tym również i w Polsce, w tym dniu już od 1890 roku obchodzimy Święto Pracy . Święto to zostało ogłoszone w 1899 roku przez stowarzyszenie partii i organizacji socjalistycznych zwanych II. Międzynarodówką.
Data została wybrana na 1 maja aby upamiętnić strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku.
W PRL i innych krajach socjalistycznych było to jedno z ważniejszych świąt państwowych. W tym dniu, zwanym także Świętem Klasy Robotniczej organizowało się huczne pochody, wiece i zgromadzenia.

W tym roku 1 maja świętujemy również 10 rocznicę wstąpienia naszego kraju do Uni Europejskiej.

Drugim w kolejności wydarzeniem jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Między świętami: 1 maja - Świętem Pracy i 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja obchodzony jest w naszym kraju  Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - polskie święto obchodzone od 2004, wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004

W naszej szkole wszystkie te dni świętowaliśmy uczesnicząc w uroczystym apelu..
Pani Grażyna przygotowała z klasą VI oraz IVa montaż słowno-muzyczny, który uświetniły pieśni patriotyczne.
FOTOGALERIA