top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

               

W sobotę 28 września 2013r. w naszej szkole odbył się Piknik rodzinny pod hasłem "Święto kwiatów, owoców i warzyw".  Przygotowania trwały już od początku roku szkolnego. Rodzice z dyrekcją i nauczycielami obmyślili atrakcje na piknik. Zrobiono zakupy, przygotowano  zaplecze techniczne i przydzielono  zadania do wykonania.

Rodzice już od piątku piekli wspaniałe ciasta, przygotowywali grilla. Nauczyciele robili sałatki, smalec. Nasze Panie  z kuchni przygotowywały surówki i grochówkę, a personel szkoły przygotowywał sprzęty potrzebne do dobrej zabawy.

Prawdziwy ruch zaczął w sobotę o 8:00 w sali nr 13 był punkt strategiczny. Wśród gwaru i śmiechu rodzice i nauczyciele pakowali ciasta, przygotowywali   gorące napoje i pajdy chleba, a po pracy był czas na poranną kawę. Na zewnątrz ustawiano scenę i  przygotowywano stragany oraz dekorowano kwiatami, owocami i warzywami  szkolny plac zgodnie z hasłem pikniku.  Pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie ustawili ławki , stoły i krzesła.

Zgodnie z planem o godzinie 11:00 zaczęło się….. Pierwsza  przemówiła pani dyrektor- Danuta Krawczyk. Powitała gości, przedstawiła atrakcje festynu i  jego program. Później w osłupienie wszystkich wprawili nauczyciele naszej szkoły wychodząc na scenę i przedstawiając w swej interpretacji znany wszystkim utwór Jana Brzechwy „Na straganie”. Kreacje grona pedagogicznego i pani dyrektor  wywołały uśmiechy ,  a i wskazywały na duże poczucie humoru „aktorów”. Po  nich wystąpili uczniowie klasy IVB z wierszem Jana Brzechwy „Pomidor” oni też odnieśli sukces o czym świadczyły gromkie brawa. Następnie przyszedł czas na wspomnień czar, czyli „Mini listę przebojów lat 70-ątych i 80-ątych”.Na piknik przybyły takie sławy jak: Afrik Simon- kl.V, Albano i Romina Power-kl.III, Ymaca- kl.III i Maryla Rodowicz-kl.I oraz zespoły : „Bony M”-kl.VI, „ABBA”-kl.IVB, „Queen”-IVa odtańczono : „A sere he”- kl. IIB , „Lambada”- kl.II A. Zgodnie z duchem tamtych lat były peruki, „dzwony”, koszule w kwiaty i pstrokate  apaszki.

  Po tych  skocznych występach przyszedł czas na poważne sprawy- „Pokaz pierwszej pomocy”. Na fantomach każdy mógł  spróbować praktycznie  zastosować zdobytą wiedzę   nie tylko na pokazie, ale również realizowaną w naszej szkole w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”.

Następnie na scenie pojawili się tancerze z Młodzieżowego Domu Kultury z Murcek. Ich poczucie rytmu , umiejętności  i choreografia przyciągały wzrok wszystkich zebranych. Potem rozpoczął się „Jesienny pokaz mody” .Modelki i modele pokazywali swe oryginalne kreacje w rytmie muzyki i przy słowach pani Anny Garbaciuk opisującej w sposób  humorystyczny  ich kolekcję. Być może dla jakiegoś ucznia naszej szkoły był to początek zawrotnej, światowej  kariery  …kto wie?

Na naszym pikniku było coś  co na pewno zainteresowało chłopców- „Pokaz walk karate”, „Pokaz Straży Pożarnej” i „Pokaz Policji”. Tłumy chłopców zwiedzał samochody strażaków i policji, może któryś z nich , a może jakaś dziewczynka zrealizują się w przyszłości w tych służbach zaufania publicznego.

W czasie festynu można było wygrać na loterii fantowej ,za przysłowiową złotówkę ,malutki upominek szczęście przynosiły pani Monika Nikonowicz i Magdalena Wszędyrówna. Upiększyć się w oryginalny sposób  na stoisku malowania twarzy. Tatuaże tworzyła pani Patrycja Matyszczak  .Zakupić biżuterię rodową jedyną w swoim rodzaju  u pani Aleksandry Burek. Przejść się po linie dzięki pani Dagmarze Urbanek, co wymagało zwinności. W tłumie przechadzali się szczudlarze rozdający owoce jesienni.     

Organizatorzy nie zapomnieli i o brzuszkach i podniebieniach zebranych. Zorganizowano kiermasz ciast , które przygotowali  rodzice i nauczyciele. Pyszne smakołyki można  było maszkiecić  na miejscu, jak i w zaciszu domowego ogniska przy niedzielnej kawie. Ciasta „ na wynos” cieszyły się sporym powodzeniem.

Pogoda dopisywała, ale niekiedy czuć było jesienny chłodek i wtedy można było rozgrzać się gorącą herbatą i kawą oraz  pyszną grochówką, którą przygotowały nasze Panie  kucharki pani Marzena i pani Bożenka Ta zupa to najlepsza reklama naszej szkolnej stołówki. Kto jeszcze mógł coś skonsumować nie oparł się pajdzie ze smalcem przygotowanym przez panią Katarzynę Wójcik. Niestety na pikniku nie dało się oprzeć grillowi przygotowanym przez rodziców, zapach pieczonych kiełbasek i krupnioków nęcił i nie było szans oprzeć się pokusie, a do tego pyszne sałatki ziemniaczane.

Jako „Szkoła Promująca Zdrowie” zaproponowano i coś zdrowego- degustację surówek zrobionych według przepisu pani Tereni naszej intendentki, można było zakupić książeczkę z jej przepisami.  Pod koniec pikniku rozstrzygnięto konkurs na  jesienny kosz. Pierwsze miejsce zdobyła klasa IV, ale komisja konkursowa miała trudny orzech do zgryzienia wszystkie kosze zachwycały swą urodą.

W czasie trwania festynu pani    Barbara Kurzak oraz pani Gawin wraz z uczniami malowały mur naszej szkoły i to będzie trwały ślad po naszym pikniku. Zachęcamy, aby na własne oczy zobaczyć to malowidło.   Wszyscy uśmiechnięci i syci o 16 :00 rozeszli się do domów i rozpoczęło się sprzątanie. Przebiegło ono sprawnie.

Dziękujemy wszystkim  za pomoc w zorganizowaniu pikniku w szczególności :rodzicom i przybyłym gościom: grupie tanecznej oraz szczudlarzom działających w  D.K. w Katowicach Murckach, panu Bogdanowi - instruktorowi programu "Ratujemy i uczymy ratować" działającego w ramach Fundacji Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy, Ochotniczej Straży Pożarnej z Zarzecza, instruktorom i podopiecznym Koła karate, Policji. Do zobaczenia na czerwcowym pikniku w naszej szkole, też będzie super!

Tekst: mgr Grażna Nędzi

FOTOGALERIA      

galeria zdjęć wykonanych przez p. Kamińskich.

Zobacz też film z udziałem nauczycieli naszej szkoły, którzy odgrywali wiersz Jana Brzechwy pod wdzięcznym tytułem "Na straganie"

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.