top
logo

unia europejska flaga

e-urząd

Rodzicu załatwiaj sprawy urzędowe przez Internet!

Hasło tegoorcznego Międzynarodowego Dnia Ziemi brzmiało: "Zmieniaj  nawyki-nie klimat!", dlatego klasa V wraz z wychowawcą uczcili ten dzień, uczesnicząc w warsztatach ekologicznych, połączonych ze sprzątaniem lasu w Kostuchnie. Nie byliśmy jedyni, razem z nami w akcji wzięła młodzież z Fundacji na Rzecz Szkół Katolickich im. Karola Wojtyły w Katowicach. Akcja została zorganizowana z inicjatywy przewodniczącego zarządu Rady Jednostki Pomocniczej nr 21 Kastuchna pana Aleksandra Uszoka.

Uczniowie poznawali życie lasu, słuchali jego odgłosów, wgłębiali się w otaczajacą ich przyrodę, prowadzenii przez  działaczy Pracowni na Rzecz Wszystkich Istot. Z psychologiem panem Ryszardem Kulikiem układali postać człowieka ze znalezionych w lesie elementów, nauczyli się też piesni Indian z Ameryki północnej.

Pieśń bardzo trafnie akcentuje wielką łączność człowieka z Matką Ziemią, a oto jej słowa
" Ziemia moim ciałem, Woda moją krwia, powietrze oddechem, Ogień siłą mą."
Po warsztatach dzieci wysprzątały fragment lasu w Katowicach Kostuchnie.

FOTOGALERIA

Misja szkoły: Wszechstronny rozwój wrażliwych i dbajacych o zdrowie uczniów, którzy sprostają wyzwaniom dnia jutrzejszego.

BIP

Portal Nasze Załęże

zaleze nasze logo

Spacer po szkole


bottom

Powered by Joomla!. Valid XHTML and CSS.